ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

تاریخ گیلان و دیلمستان


تاريخ گيلان و ديلمستان تأليف سيد ظهيرالدين مرعشی است كه در سال 880 قمری به زبان فارسی به رشته تحرير در آمده است.

تاریخ خانی شامل حوادث چهل ساله گیلان


تاریخ خانی شامل حوادث چهل ساله گیلان كتابى تاريخى است كه به فارسی توسط على بن شمس‌الدين لاهيجى در سده دهم، مشتمل بر چهل سال تاريخ گيلان (از 880 تا 920) تألیف يافته است.

تاریخ گیلان


تاریخ گیلان، اثر ملا عبدالفتاح فومنى درباره تاريخ محلى ایران كه به زبان فارسی نوشته شده است. نویسنده تاريخ گيلان با اين كه با حكم شاه عباس صفوى،

حکومت شیعی آل‌کیا در گیلان


حکومت شیعی آل‌کیا در گیلان اثر حسن شریعتی فوکلایی، پژوهشی است پیرامون حکومت آل‌کیا در گیلان که به زبان فارسی و در دوران معاصر نوشته شده است.

كتاب گیلان


كتاب گیلان، اثر ابراهيم اصلاح عربانى است كه شامل خصوصيات گيلان در زمينه‌هاى مختلف جغرافيا، تاريخ، اقتصاد، كشاورزى، صنعت، هنر، ادبيات، مردم شناسى،

دیلمون پارسی


عبدالرحمان عمادی در کتاب «دیلمون پارسی، دیلمون پالوی» ضمن معرفی پیشینه فرهنگی و ادبی دیلمان، سعی داشته تا هم‌ریشه بودن زبان‌های اقوام مختلف ایرانی و زبان‌های باستانی ایران را اثبات کند.

افسانه های گیلان2


«افسانه های گیلان»، عنوان کتابی است  که در بردارنده ۶۱ قصه از افسانه های فولکور گیلان است که به کوشش محمد تقی پور احمد جکتاجی جمع آوری و منتشر شده است.

گیلان قدیم


گیلان قدیم [مجموعه عکس های تاریخی ایران/9] عنوان کتابی است از فرشاد فرشباف ابریشمی با ترجمه‌ی رعنا خزاعی که در 160 صفحه و توسط انتشارات خانه تاریخ و تصویر ابریشمی در سال به چاپ رسیده است.

چند صد نام دریای خزر


چند صد نام دریای خزر (کتابی از ایرانشناسی نامواژه ای) عنوان کتابی است از عبدالرحمان عمادی که در 600 صفحه و توسط انتشارات آموت در سال 1390 به چاپ رسیده است.