ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

ننجه (حسرت - آرزو)


در این کتاب گزیده اشعار گیلکی از «جواد شجاعی‌فرد»، به نظم در آمده است. این اشعار که با لهجه سیاهکلی و در قالب‌ها و موضوعات گوناگون سروده شده،

شعرهای گیلکی افراشته


, "کتاب حاضر، حاوی شعرهایی به زبان گیلکی است که ترجمه فارسی آنها نیز ارائه شده است. مضمون این شعرها حماسی و درباره شهدای هشت سال دفاع مقدس است که در قالب مثنوی سروده شده است.

بنفشه گول (مجموعه داستان گیلکی)


"دفتر شعر حاضر كه به زبان گیلكی (گویش گالشی) سروده شده شامل "بزه ملیحه" (سه شعر بلند در قالب نو) و "گیلان جان "(مجموعه دوبیتی‌ها) است كه با آوا نگاری لاتین به چاپ رسیده است .

دستور زبان گیلکی


اين کتاب حاصل بيش از ۲۵ سال کوشش نگارنده است که در آن نکات دقيق زبان گيلکی به شيوۀ سنّتی، با ارائه نمونه‌های فراوان شعری شرح داده شده است.

فرمانروایان گیلان


, "سرزمین گیلان و ادوار تاریخی و حوادث آن در طول تاریخ موضوع این اثر است كه به صورت تحلیلی در 5 بخش سامان یافته است. هیركانیان، كاسیها، ماردها، آریاكیان و دربیكه‏ها اولین اقوام ساكن در گیلان بوده ‏اند.

تاریخ‌تحولات اجتماعی و اقتصادی گیلان ‌نگاهی نو


, "نگارنده در کتاب حاضر، بخشی از تاریخ گیلان را از زمان اوج اقتدار دولت ایل‌مدار صفویه؛ یعنی مقارن افول حکومت «کیاییان» و «اسحاقیان» در «بیه پیش» و «بیه پش» گیلان و الحاق سرتاسر آن به حکومت مرکزی ایران،

گیلان، استان آخر (مجموعه مقالات)


, "مجموعه حاضر، حاوی سی مقاله با موضوع توسعه‌نیافتگی استان گیلان است که در مجله «گیله‌وا» بین سال‌های 1371ـ1379 به چاپ رسیده است.

نامها و نامدارهای گیلان


شرح حال بزرگان تاریخ و علم و ادب و هنر گیلان به همراه برگهایی از تاریخ معاصر گیلان و برخی دانستنیهای مفید از جمله نام قدیم و جدید شهرها و روستاها و محله ها و دودمان ها و خاندان های سرشناس بومی و مهاجر و .....