ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

آرامگاه آقا سید نجفی

 آیت‌‌الله سیّد محمد نجفی در سال 1257 شمسی در نجف اشرف (عراق) دیده به جهان گشود. ایشان از نوادگان امام حسین (ع) و از سلاسه پاک پیامبر اسلام است. زندگی معنوی و روحانی و جاوید آقا همیشه در قلب عاشقان و مریدانش جا دارد و هرگز فراموش نمی‌شود. روح بزرگوار و مقام معنوی وی واسطه برآوردن حاجات نیازمندان و متوسلین بسیاری در درگاه الهی بوده است. وی دروس ابتدایی و سطح را نزد پدر بزرگوارش مرحوم آیت‌الله سید حسین حسینی بادکوبه‌ای که خود از استادان بزرگ و نامی در حوزه علمیه نجف اشرف بودند، فرا گرفت. ایشان تا سن 30 سالگی در نجف اشرف اقامت داشت سپس به ایران مهاجرت کرده و در بندر انزلی سکنی گزید و در طول حیات پربارش در این شهر به تدریس علوم حوزوی و تبلیغ امور دینی اشتغال داشت.


آیت‌الله سیّد محمد نجفی که در نهایت زهد و سادگی و تواضع در بندر انزلی زندگی می‌کرد، سرانجام در روز 16 مهر ماه 1358 در سن 82 سالگی به ملکوت اعلی پیوست و پیکر مطهرش در مسجد « سامانسر» غازیان انزلی که بعد‌ها به نام خود وی تغییر نام یافت به خاک سپرده شد.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط :

کلیسای مریم مقدس

پناهگاه حیات وحش سرخانکل

مجتمع تجاری ستاره شمال

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کاخ موزه انزلی

این عمارت زیبا با پنجره‌های بزرگ از شمال به خزر و چشم‌انداز زیبای آن و از سمت جنوب به سرسبزی و زیبایی یک باغ پرطراوت آغوش گشوده است. گرچه این موزه نام نظامی را بر خود دارد اما بنای زیبا و اشیای ظریف و هنرمندانه آن بر وجهه خشک و نظامی سلاح‌های موجود در آن چیرگی دارد. کاخ موزه نظامی همچون قوی سپیدی در باغ دلگشایی ماوا گزیده و عطر بهارنارنج‌هایش مشام هر دیدارکننده‌ای را نوازش می‌دهد. ساخت بنای کاخ میان پشته به دستور رضاخان و به‌دست مهندسان ایرانی در سال ‪ ۱۳۰۸‬ آغاز شد و پس از دو سال به پایان رسید.

کاخ میان پشته

لینک گردشگری

کلانشهر رشت

چه کسی آنلاین است؟

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم