ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

پل غازیان

پل زیبای تاریخی غازیان بندرانزلی که از یک سو چشم به دریا و از کناره دیگر دیده به تالاب انزلی دوخته، منظرگاهی بی نظیر، یادگاری ارزشمند از گذشتگان و جاذبه ای بی بدیل برای نسل های آینده است.درگذشته رفت و آمد از انزلی به غازیان به وسیله قایق صورت می‌گرفته تا اینکه تصمیم گرفته می شود انزلی را بوسیله دو پل به راه زمینی غازیان - رشت متصل کنند.پل غازیان در زمان خود از معدود پل‌های پیشرفته جهان بوده؛ و جزو پل‌های تاریخی ایران به ثبت رسیده است.


این پل که از آثار تاریخی ثبت شده در میراث فرهنگی ست بیش از 70 سال قدمت دارد و از معدود پل های متحرک ساخته شده در کشور به شمار می رود. تماشای دریا و تالاب، پرواز مرغان دریایی، عبور قایق های تفریحی رنگارنگ، کشتی های کوچک و بزرگ در حال تخلیه و بارگیری در باراندازهای بندر، نیزارهای تالاب و کومه های ساخته شده در کنار تالاب و تمرین قایقرانان از جمله مناظری است که از روی این پل زیبا قابل مشاهده است.

 

 

----------------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط :

رودخانه شاخزر

آرامگاه آقا سید نجفی

کلیسای مریم مقدس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کاخ موزه انزلی

این عمارت زیبا با پنجره‌های بزرگ از شمال به خزر و چشم‌انداز زیبای آن و از سمت جنوب به سرسبزی و زیبایی یک باغ پرطراوت آغوش گشوده است. گرچه این موزه نام نظامی را بر خود دارد اما بنای زیبا و اشیای ظریف و هنرمندانه آن بر وجهه خشک و نظامی سلاح‌های موجود در آن چیرگی دارد. کاخ موزه نظامی همچون قوی سپیدی در باغ دلگشایی ماوا گزیده و عطر بهارنارنج‌هایش مشام هر دیدارکننده‌ای را نوازش می‌دهد. ساخت بنای کاخ میان پشته به دستور رضاخان و به‌دست مهندسان ایرانی در سال ‪ ۱۳۰۸‬ آغاز شد و پس از دو سال به پایان رسید.

کاخ میان پشته

لینک گردشگری

کلانشهر رشت

چه کسی آنلاین است؟

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم