ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

بانک ملی

ساختمان قندچیان معروف به "بانک ملی"  که در حدود سی متری از ساختمان حاج علی عباس معروف به "دادگستری" فاصله داشته و در ضلع شمالی میدان انزلی واقع شده، تقریباً همزمان با ساختمان حاجی علی عباس احداث گردیده است. این بنا ساختمانی ست دو طبقه که تنها دارای 8 دکان در طبقه همکف بوده که چهار دکانش را بانک ملی به صورت شعبه درآورده است.


در وسط و بالای ساختمان اتاق های کوچک چهارگوش و مخروط مانندی ست که در بالا کوچک تر شده اند و بالای ساختمان گنبد مانندی وجود دارد که زمانی بعلت سکونت ارامنه در آنجا صلیبی نصب می شده است.

 

 

 

----------------------------------------------------------------------

مطالب مرتبط :

پل غازیان

رودخانه شاخزر

آرامگاه آقا سید نجفی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کاخ موزه انزلی

این عمارت زیبا با پنجره‌های بزرگ از شمال به خزر و چشم‌انداز زیبای آن و از سمت جنوب به سرسبزی و زیبایی یک باغ پرطراوت آغوش گشوده است. گرچه این موزه نام نظامی را بر خود دارد اما بنای زیبا و اشیای ظریف و هنرمندانه آن بر وجهه خشک و نظامی سلاح‌های موجود در آن چیرگی دارد. کاخ موزه نظامی همچون قوی سپیدی در باغ دلگشایی ماوا گزیده و عطر بهارنارنج‌هایش مشام هر دیدارکننده‌ای را نوازش می‌دهد. ساخت بنای کاخ میان پشته به دستور رضاخان و به‌دست مهندسان ایرانی در سال ‪ ۱۳۰۸‬ آغاز شد و پس از دو سال به پایان رسید.

کاخ میان پشته

لینک گردشگری

کلانشهر رشت

چه کسی آنلاین است؟

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم