ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

هوشنگ عباسی


هوشنگ  عباسی   در سال 1333 در روستای   فخر آباد لشت  نشاء  از توابع  رشت متولد ،  تحصیلات   مقدماتی   را در  زیبا کنار ،  لشت نشا ء  و رشت  گذراند  .

سرزمین گیلان، نگین سبز ایران

سرزمین سبزپوش گیلان غنوده در پای سلسله کوههای البرز و در آغوش درختا جنگلی و در کنار دریای کاسپین زیر موج های سیمین و باران های نقره ای بستر گشوده است .

درامدی بر ادبیات گیلکی


ادبیات گیلکی  گستره ی متنوعی   از شعر  و نثرشفاهی و مکتوب  را در بر  می گیرد  که نیاز به پژوهشی جامع  و فراگیر  دارد  و در این صفحات  محدود نمی گنجد  از این  رو در  این اثر  به شکلی گذرا 

شاعران گیلک و شعر گیلکی


کتاب حاضر جلد دوم کتاب شاعران گیلک و شعر گیلکی است در دو بخش فراهم آمده است. در بخش اول شرح‌حال و نمونه اشعار شاعران گیلکی‌سرا که فعال‌تر بوده‌اند، گردآوری شده

آوازی به زلالی باران: نگاهی به زندگی و آثار استاد فریدون پوررضا


فریدون پوررضا در ۳ مهر ۱۳۱۱ در لشت نشا متولد شد و در ۲۳ فروردین ۱۳۹۱ در شهر رشت چشم از جهان فرو بست. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه ناصر خسرو به پایان رساند و سپس در مغازه پدر به آرایشگری پرداخت.

شور، شالی، شرجی: سیمای فرهنگی - اجتماعی لشت‌نشا


لشت نشا در شمال شرقی شهرستان رشت، منطقه‌ای با آب و هوای معتدل و اراضی حاصل‌خيز، نشانه‌ها و رازهايی از گذشته دور در سينه خود دارد.

ترانه‌های سرزمین باران: گزیده‌ای از ترانه‌ها و تصنیف‌های گیلکی


, "این دفتر شعر، شامل گزیده اشعار گیلکی شاعران عضو گروه فرهنگ بومی خانه فرهنگ گیلان است. این اشعار در قالب‌های گوناگون شعری و سبک‌های کلاسیک، نو و «هساشعر» سروده شده‌اند.

استاد ابراهیم پورداود و ایران‌شناسی


استاد ابراهیم پورداوود مردی از سلاله پاکان و نیک‌اندیشان، وطن‌دوستی سترگ و قوی‌فکر، اندیشمندی بزرگ و معلمی مهربان بود. شخصیتی که به زبان و فرهنگ ایران باستان شخصیت و هویت بخشید.

شناختنامه‌ی دکتر محمدعلی فائق


«دکتر محمّدعلی فائق در 26 تیرماه 1303 خورشیدی در شهر رشت دیده به هستی گشود، در دانشگاه تبریز دکترای طب گرفت و به رشت آمد و پزشک درمانگاه - معاون اداره و ریاست بهداری آموزشگاه‌های استان گیلان را بر عهده گرفت

آیین‌های سنتی نوروز در گیلان

کتاب پیش رو به معرّفی و شرح آیین‌های مخصوص ایام نوروز در استان گیلان اختصاص دارد. آیین‌های نوروزی در گیلان از اسفندماه آغاز شده و تا سیزده بدر ادامه می‌یابد.

تی‌تی: مجموعه شعرهای گیلکی شاعران عضو خانه فرهنگ گیلان


در این مجموعه، اشعاری از سرایندگان مختلف در مدح و توصیف امام خمینی (ره) گردآمده كه طی آن، وقایع انقلاب از شروع نهضت تا قبل از 12فروردین 1358 منعكس شده است .

گیل قصه

گیله قصه

روزهای زوج ساعت ۲۳:۳۰قصه صوتی گیلکی پخش کونیم. گیله قصه یا شیمه دوستانا معرفی بوکونید
دوشنبه هر هفته ساعت ۹ شب زاکان قصه

کلانشهر رشت

افشین پرتو

چه کسی آنلاین است؟

ما 43 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم