فرهنگ : «عاملی که به زندگی انسان معنا و جهت می دهد»  آنکه فرهنگ و تاریخ گذشته و گذشته گان خود را شناخت ، خود را شناخته است .

تبلیغاتتبلیغ کتاب

آمار سایت

کاربران
1
مطالب
539
نمایش تعداد مطالب
58079

معرفی کتاب

جغرافیای طبیعی، شاخه ای از جغرافیاست که درباره ی پدیده های طبیعی که انسان در پیدایش آن دخالت نداشته، بحث می کند. موقعیت جغرافیایی، ناهمواری ها و چگونگی پیدایش آنها، رودخانه ها و منابع آب، پوشش گیاهی و آب و هوا از آن جمله است.کتاب حاضر فشرده ای از این بحث ها در مرزهای سرزمین گیلان است. این کتاب اولین تجربه در این زمینه است و برای مخاطب عام نوشته شده و شامل بخش های: موقعیت و مشخصات جغرافیایی، گیلان از نظر زمین شناسی، همواری و ناهمواری زمین، آب و هوای گیلان، منابع آب، پوشش گیاهی، زندگی جانوری و محیط زیست در گیلان است.

=============
 
پدیدآور:
دکتر  ناصر عظیمی  دوبخشری  در سال 1333  در روستای  دوبخشر فومنات  به دنیا آمد . تحصیلات  ابتدایی  را در زادگاهش  گذراند  و تحصیلات متوسطه را در مدارس  فومن  به پایان  برد . دوره ی  کارشناسی را در رشته ی  جغرافیای طبیعی   در دانشگاه تربیت  معلم  تهران  و کارشناسی  ارشد  را در رشته ی جغرافیای  انسانی  در دانشگاه   تهران گذراند .  او در سال 1369 دکترای خود را  در رشته ی جغرافیای  شهری  از دانشگاه   تهران دریافت  کرد .
دکتر عظیمی  فعالیت  های پژوهشی  خود را از سال 1366 با چاپ مقالاتی   در نشریات  تخصصی  شهر سازی  آغاز کرد .
کتاب های  ( تاریخ تحولات اجتماعی  و اقتصادی  گیلان ))  پویش  شهر  نشینی  و مبانی  نظام شهری )  و ( برنامه ریزی   منطقه ای ،  شهر  و انباشت  سرمایه  ) از جمله آثار  اوست  .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group