فرهنگ : «عاملی که به زندگی انسان معنا و جهت می دهد»  آنکه فرهنگ و تاریخ گذشته و گذشته گان خود را شناخت ، خود را شناخته است .

تبلیغاتتبلیغ کتاب

آمار سایت

کاربران
1
مطالب
539
نمایش تعداد مطالب
58085

معرفی کتاب

گوشه ‌ی شرقی بیه پس گیلان که ارتفاعات پوشیده از جنگل‌ها و مراتع زیبایش هم‌چون هلالی بخش سرسبز جلگه‌ای آن را در بر گرفته، شفت نام دارد. نخستین جایگاه از پاره‌ی غربی گیلان که مذهب تشیع در آن پا گرفت. جایگاه مردمان فرهیخته و بلند آوازه‌ای که همواره در جهت اعتلای فرهنگ گیلان نقشی سازنده داشته‌اند.
مزار صعولک بن وهب، امام‌زاده ابراهیم،امام‌زاده اسحاق و بقاع متبرکه‌ی دیگر کهع در دامنه‌ی کوه‌ها و دشت‌های شفت واقع گردیده از نقاط زیارتی و آبشار‌ها، دشت‌های سرسبز، چمنزار‌های حاشیه رودخانه‌های پُر آب و مراتع دل‌انگیزی که در پای ونی بلند آرمیده‌اند، از جمله نقاط سیاحتی شفت است.
تنوع در گویش، آداب و رسوم، صنایع دستی بومی، سکونتگاه‌ها و فراورده‌های دامی و زراعی از جمله عرصه‌های قومی برای تحقیق و پژروهش افراد‌ی‌ست که در زمینه‌های مختلف فرهنگی گیلان تلاش می‌نمایند.
کتاب حاضر دربردارنده‌ی بخشی از ناگفته‌هایی‌ست که در اختیار علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ گیلان به ویژه سرزمین شفت قرار می‌گیرد.
منبع : نشر فرهنگ ایلیا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group