فرهنگ : «عاملی که به زندگی انسان معنا و جهت می دهد»  آنکه فرهنگ و تاریخ گذشته و گذشته گان خود را شناخت ، خود را شناخته است .

تبلیغاتتبلیغ کتاب

آمار سایت

کاربران
1
مطالب
539
نمایش تعداد مطالب
58093

معرفی کتاب

درباره‌ی کوه‌های گیلان منبع مستقل و جامعی موجود نیست به‌جز اشاراتی در سفرنامه‌ها و کتاب‌های جغرافیایی مربوط به گیلان، که درباره‌ی کوه‌های آن به اختصار توضیحاتی ارائه شده است.
برای استفاده‌ی کسانی که قصد شناسایی بهتر کوه‌ها در محیط طبیعی و بازدید میدانی از آن را دارند، مجموعه ی پیش رو را با عنوان اطلس کوه‌های گیلان تهیه کردیم. در این اطلس، علاوه بر موقعبت های کوه‌های استان، روستاها وییلاق‌های معروف و راه‌های دسترسی به آن‌ها ارائه شده است، تا به نوعی مخاطب توانایی شناسایی راحت مسیر و دسترسی تا پای کوه را داشته باشد. لازم به یادآوری است، برای صعود به بسیاری از این قله‌ها، نیاز به نقشه‌هایی با مقایس کوچک‌تر است، که در این مورد نقشه‌های توپوگرافی سازمان جغرافیایی نیرو‌های مسلح با مقیاس 1:50000 موجود وقابل استفاده است. امیدواریم با چاپ مجموعه ی نقشه و اطلس کوه‌های گیلان، نقش کوچکی در شناخت جغرافیای ناهمواری‌های این سرزمین زیبا داشته باشیم. در این نوشتار سعی شده است ابتدا شرح مختصری در زمینه‌ی زمین شناسی و جغرافیای ناهمواری‌های گیلان، به صورت جداگانه در دو مبحث البرز (شرق گیلان) و تالش (غرب گیلان)، و هم‌چنین اطلاعات خلاصه‌ای درباره‌ی جاذبه‌‌های تاریخی و طبیعی موجود در این مناطق کوهستانی ارائه شود.

منبع : نشر فرهنگ ایلیا

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group