فرهنگ : «عاملی که به زندگی انسان معنا و جهت می دهد»  آنکه فرهنگ و تاریخ گذشته و گذشته گان خود را شناخت ، خود را شناخته است .

تبلیغاتتبلیغ کتاب

آمار سایت

کاربران
1
مطالب
544
نمایش تعداد مطالب
66386

معرفی کتاب

محوطه ی باستانی مارلیک در شهر رودبار، یکی از برگ های زرین ذخایر فرهنگ و تمدن گیلان است که در سال 1340 توسط گروه باستان شناسی دانشگاه تهران به ریاست عزت اله نگهبان مورد کاوش های علمی قرار گرفت. آوازه ی آثار به دست آمده از تمدن مارلیک، در کوتاه زمان، در ایران و سراسر جهان مخابره شد و پژوهشگران مهم باستان شناسی از همان زمان مطالعات خود را در زمینه ی این آثار آغاز کردند.
کتاب حاضر که توسط بهروز همرنگ، یکی از باستان شناسان منطقه، به نگارش درآمده است، به معرفی منطقه، داده های باستان شناسی و مطالعات صورت گرفته بر روی این آثار می پردازد.
 
=============
پدیدآور:
بهروز  همرنگ   در سال 1346 در تنکابن  متولد  شد . تحصیلات  مقدماتی   را در زادگاهش گذراند  در سال 1369  در رشته ی  باستان شناسی  و تاریخ  هنر  از دانشگاه  تهران  فارغ التحصیل   شد .
وی  فعالیت  پژوهشی   خود  را از سال 1372  با پروژه ی  تحقیقاتی   آبنیه ی  تاریخی  لاهیجان  آغاز کرد .
همرنگ   در طول  فعالیت های  خود  در کاوش های باستان شناختی  بویه ، مریان و آق اولر تالش  ، کلورز رودبار ، چره و خاصکول  رحمت آباد  شرکت  داشته  است . از جمله  آثار  او کتاب های  ( سیمای  میراث فرهنگی  استان گیلان )، ( ابنیه ی مذهبی  گیلان ،  ساختار و اعتقادات ) ،( راههای  باستانی   و تاریخی  گیلان ) است  .
منبع : حوزه هنری گیلان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group