فرهنگ : «عاملی که به زندگی انسان معنا و جهت می دهد»  آنکه فرهنگ و تاریخ گذشته و گذشته گان خود را شناخت ، خود را شناخته است .
سید جلال حسینی (زادهٔ ۱۴ بهمن ۱۳۶۰ - بندر انزلی) بازیکن فوتبال اهل ایران است. او اکنون عضو و کاپیتان تیم باشگاهی باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران و بازیکن تیم ملی فوتبال ایران است.
وی سابقه عضویت در تیم‌های ملوان بندر انزلی، سایپا و سپاهان، پرسپولیس تهران، الاهلی قطر و نفت تهران را دارد. سید جلال حسینی تنها بازیکن تاریخ لیگ برتر ایران است که توانسته با سه تیم مختلف قهرمان آن شود.

او عضو تیم ملی فوتبال امید ایران به عنوان یک بازیکن سهمیه بزرگسال در دو نوبت بوده‌است، در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰، و برنده مدال برنز در سال ۲۰۰۶ بود. حسینی نماینده ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ و جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ بود.

او دوران حرفه‌ای خود را با باشگاه ملوان در سال ۲۰۰۴ آغاز کرد؛ و همچنین در جوانان این تیم هم عضویت داشت.
و در تابستان سال ۲۰۰۵ از ملوان به سایپا رفت. در طول فصل ۸۵–۱۳۸۴، احتمال پیوستن وی به پرسپولیس بود اما این انتقال لغو شد. او ثابت‌ترین بازیکن باشگاه بود. همچنین وی ۲۸ حضور کامل در ترکیب داشت و یک گل هم به ثمر رساند. او در طول فصل ۸۶–۱۳۸۵ با ۲۶ حضور کامل در ترکیب و یک گل عملکردش را ادامه داد و همچنین با سایپا قهرمان لیگ شد؛ و بعد توانست عنوان دفاع سال فوتبال ایران را به همراه این تیم کسب کند. او همچنین در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا برای سایپا به میدان رفته‌است. در سال ۲۰۰۷ از سایپا به تیم ملی دعوت شد. در پایان فصل ۸۷–۱۳۸۶، وی باز هم عنوان دفاع سال فوتبال ایران را باز هم با همین تیم کسب کرد.

سپاهان
در تابستان سال ۲۰۰۹، سید جلال حسینی با سپاهان اصفهان قراردادی امضا کرد؛ وی سه بار متوالی قهرمانی جام خلیج فارس را با این تیم بدست آورد.

پرسپولیس

او به همراه محسن بنگر و حسین ماهینی، با امضای قراردادی یک ساله تا پایان فصل ۹۲–۱۳۹۱ به باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران پیوست. او قرارداد خود را با پرسپولیس برای یک سال در فوریه ۲۰۱۳ تمدید کرد و تا سال ۲۰۱۴ در پرسپولیس ماندگار شد؛ او با پرسپولیس نایب قهرمان جام حذفی شد.


پس از حضور مداوم در ترکیب پرسپولیس، سید جلال حسینی عنوان بهترین دفاع سال فوتبال ایران در فصل ۱۴–۲۰۱۳ را کسب کرد.

الاهلی
در تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۴، حسینی با امضای قرارداد یک ساله به الاهلی قطر در لیگ ستارگان قطر پیوست. وی در مه ۲۰۱۵ این باشگاه را ترک کرد.

نفت تهران

حسینی قطر را ترک کرد و در تابستان سال ۲۰۱۵ به نفت تهران در لیگ برتر خلیج فارس پیوست. این در حالی بود که به‌طور جدی از استقلال پیشنهاد داشت. با حسینی نفت به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۵ رسید.

او با مدیران وقت باشگاه نفت تهران (نفت طلائیه فعلی) بر سر مسائل مالی اختلافاتی داشت؛ با این حال حسینی توانست با نفت عنوان دفاع سال فوتبال ایران را کسب کند و از نگاه سایت نود هم به عنوان بهترین مدافع انتخاب شد.

بازگشت به پرسپولیس

در بهار سال ۲۰۱۶، پس از چند روز مذاکره، حسینی اعلام کرد که با باشگاه سابقش پرسپولیس امضا کرده‌است؛ در تاریخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ سید جلال حسینی رسماً به تیم فوتبال پرسپولیس تهران بازگشت؛ با نظر مستقیم برانکو ایوانکوویچ، سید جلال حسینی به عنوان کاپیتان تیم برای فصل ۱۷–۲۰۱۶ اعلام شد. حسینی توانست در ثانیه‌های پایانی دربی ۸۴ گل دوم پرسپولیس را به ثمر برساند؛ او توانست با پرسپولیس در نخستین فصل پس از بازگشت، قهرمان لیگ برتر و سوپر جام شود.

پس از پایان فصل، وی دوباره به عنوان دفاع سال فوتبال ایران با این تیم رسید؛ و کاندیدای برترین بازیکن لیگ برتر بود. در سال ۲۰۱۷، وی قرارداد خود تا سال ۹۸ با پرسپولیس تمدید کرد. همچنین هنگامی که پرسپولیس از حضور او و محمد انصاری در قلب خط دفاعی خود بهره می‌برد، این تیم عنوان بهترین خط دفاعی فصل و تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران (مشترک با تیم دیگر) و کمترین شکست در طول فصل را بدست آورد.


حسینی عضو تیم ملی فوتبال امید ایران بود، و در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ شرکت کرد. او اولین بازی ملی خود را در فوریه ۲۰۰۷ برای تیم ملی در یک بازی دوستانه در برابر بلاروس انجام داد.

با پیوستن به تیم ملی در ژوئیه ۲۰۰۷، او در تمام چهار مسابقه ایران بازی کرد و گل اول ایران را در مسابقه افتتاحیه خود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ در برابر ازبکستان به ثمر رساند. او باز هم برای مسابقات مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ و مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ فراخوانده شد. او همچنین در سال ۲۰۱۱ در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ و مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ برای تیم ملی بازی کرد. او در مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۱۰ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ هم حضور داشت. در تاریخ ۱ ژوئن ۲۰۱۴، وی توسط کارلوس کی‌روش به ترکیب ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ فراخوانده شد. او در تاریخ ۳۰ دسامبر ۲۰۱۴ توسط کارلوس کی‌روش به ترکیب ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ فراخوانده شد.

در سال ۱۳۹۵ حسینی به عنوان یکی از ۳ مدافع برتر جهان در جریان بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ از نگاه مجله معتبر فرانس فوتبال انتخاب شد


افتخارات :

باشگاهی

    لیگ برتر
    قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۶-۸۵ به همراه تیم سایپای البرز
    قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۸۹-۸۸ به همراه تیم سپاهان اصفهان
    قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۰-۸۹ به همراه تیم سپاهان اصفهان
    قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۱-۹۰ به همراه تیم سپاهان اصفهان
    نایب قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران ۹۳-۹۲ به همراه تیم پرسپولیس تهران
    قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ به همراه تیم پرسپولیس تهران
    جام حذفی
    نایب قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران ۹۲-۹۱ به همراه تیم پرسپولیس
    سوپر جام
    قهرمانی سوپر جام فوتبال ایران ۱۳۹۶ به همراه تیم پرسپولیس تهران

فردی

    برترین‌های فوتبال ایران
    دفاع سال فوتبال ایران ۸۶–۱۳۸۵ در تیم سایپای البرز
    دفاع سال فوتبال ایران ۸۷–۱۳۸۶ در تیم سایپای البرز
    دفاع سال فوتبال ایران ۹۳–۱۳۹۲ در تیم پرسپولیس تهران
    دفاع سال فوتبال ایران ۹۵–۱۳۹۴ در تیم نفت تهران
    دفاع سال فوتبال ایران ۹۶–۱۳۹۵ در تیم پرسپولیس تهران
    قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران با سه تیم مختلف

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group