فرهنگ : «عاملی که به زندگی انسان معنا و جهت می دهد»  آنکه فرهنگ و تاریخ گذشته و گذشته گان خود را شناخت ، خود را شناخته است .
مژگان خاکپور  در سال 1347 در شهر رشت  متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه  خود  را در  زادگاهش به پایان  رسانید  و تحصیلات دانشگاهی خود را از سال 1365  در دانشگاه  علم  و صنعت  ایران آغاز کرد وی  در سال 1373  با اخذ  مدرک  کارشناسی
هوشنگ  عباسی در سال 1333 در روستای   فخر آباد لشت  نشاء  از توابع  رشت متولد ،  تحصیلات   مقدماتی   را در  زیبا کنار ،  لشت نشا ء  و رشت  گذراند  . سپس   به استخدام  آموزش و پرورش   در آمد  و به  تدریس   ادبیات  پرداخت  او فعالیت  های پژوهشی 
سید رضا فندرسکی در سال 1340 در رودسر متولد شد تحصیلات ابتدایی را در روستای ماچیان و تحصیلات متوسطه را در لنگرود به پایان رساند . او فوق دیپلم علوم اجتماعی را از مرکز تربیت معلم نوشهر (1362)، لیسانس تاریخ را از دانشگاه
قربان فاخته در روستای کهنه دوشنبه ی سنگر از توابع شهرستان رشت، در یک خانواده  ی کشاورز متولد شد تحصیلات مقدماتی را در سنگر و تحصیلات دانشگاهی را در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته تاریخ در شهرهای اصفهان و تهران گذراند .
هومن یوسف دهی در سال 1349 در لاهیجان بدنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش  به انجام رساند، پس از آن به همراه خانواده مقیم رشت شد و تحصیلات  متوسطه را در این شهر به انجام رساند  و در سال 1368  موفق  به اخذ دیپلم   تجربی گردید .
احمد محمودی نژاد در سال 1347 در لاهیجان به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به انجام رساند و پس از آن در دانشگاه هنر تهران در رشته ی نقاشی به تحصیل پرداخت و به طور حرفه ای به نقاشی روی آورد.
دکتر ناصر عظیمی دوبخشری در سال 1333 در روستای دوبخشر فومنات به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش گذراند و تحصیلات متوسطه را در مدارس فومن به پایان برد. دوره ی کارشناسی را در رشته ی  جغرافیای طبیعی در دانشگاه تربیت
محمدتقی  پور احمد جکتاجی  در سال 1326 در رشت به دنیا آمد  سال های کودکی  و تحصیلات ابتدایی  را در زادگاهش  گذراند  سپس  وارد مدرسه ی  عالی ترجمه  ی تهران شد  و در رشته ی  مترجمی زبان انگلیسی  فارغ التحصیل  گشت .
طاهر طاهری  در سال  1323 در رشت  متولد  شد . سال های  کودکی و تحصیلات  مقدماتی را در زادگاهش گذراند . سپس  وارد دانشگاه  تهران شد  و دوره ی کارشناسی  را در  رشته ی علوم  اجتماعی گذراند .
مسعود پور هادی  در سال 1332 در بخش خمام از توابع رشت  به دنیا آمد . تحصیلات ابتدایی  را در زادگاهش و تحصیلات  متوسطه را در رشت و انزلی به پایان رساند .
Template Design:Dima Group