ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

عیسی افلاکی کلده

عیسی افلاکی  متولد اول مهرماه ۱۳۳۶ در روستای کلده بالا . از توابع فومن .تحصیلات ابتدائی را در روستا و دوره راهنمایی را ( جمعه بازار رشت) - و دوره متوسطه را در شهر صومعه سرا . به اتمام رساند و در رشته علوم تجربی موفق به اخذ دیپلم شد.

احمد نوری‌زاده

احمد نوری‌زاده (زاده آبان ۱۳۳۰) ادیب، مترجم، پژوهشگر گیلانی است. وی بنیانگذار ارمنی‌شناسی فارسی در ایران می‌باشد. نوری‌زاده تنها شاعر غیرارمنی جهان است که به زبان ارمنی نیز شعر می‌سراید.

رسول سعیدی‌زاده

رسول سعیدی‌زاده فرزند طاهر (1304- 1379ش.)، نویسنده و پژوهشگر معاصر در غروب شنبه 26 تیرماه سال 1344ش./ 17 ربیع‌الاول سال 1385ق. مصادف با سالروز خاتم پیغمبران(ص)،

مصطفی فرض پور ماچیانی


مصطفی فرض پور ماچیانی در سال ۱۳۲۰ در ماچیان متولد شد، دوره شش ساله ابتدایی را در ماچیان و کلاس هفتم و هشتم را در رحیم آباد

ابراهیم اصلاح عربانی

ابراهيم اصلاح عربانى یکى از محققان معاصر استان گيلان است. او مدير عامل گروه پژوهشگران ایران را بر عهده داشت. مهمترين اقدام علمى و فرهنگى ايشان، انتشار نشريات و كتب متعددى است كه در حيطه ایران‌شناسى مورد نظر مى‌باشد.

محمود بدرطالعی


از پیشکسوتان داستان نویسی گیلان و در ارتباط با کانون داستان حوزه هنری گیلان شروع کار داستان نویسی از سال 1346

مجید دانش‌آراسته


مجید دانش آراسته (متولد ۱ فروردین ۱۳۱۶ در رشت) نویسنده داستان کوتاه و رمان‌نویس. دانش آراسته اولین مجموعه داستان خود را با عنوان «استخوان‌های تهی» در سال ۱۳۴۲ منتشر نمود.

عبدالرحمان عمادی


عبدالرحمان عمادی (متولد اول فروردین ۱۳۰۴ در روستای ای نی از روستاهای اشکور. نویسنده و پژوهشگر . عمادی پس از تحصیل در مکتب‌خانه روستا، روانه رودسر، رشت و قزوین شد و تحصیلات متوسطه را در این شهرها گذراند.

سید جعفر مهرداد


سید جعفر مهرداد (زادهٔ ۱۳۱۰) ، دبیر فیزیک، پژوهشگر تاریخ و شاعر است. وی اصالتاً صومعه‌سرایی است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه و مقدمات علوم قدیم را در رشت گذراند.

محسن آریاپاد


شاعر و ترانه سرای گیلانی در سوم دی ماه 1326 در شهر رشت متولد شد. سپس با اخذ لیسانس از دانشکده ی بازرگانی به استخدام شهربانی در آمد.

غلامرضا رحمدل


در سال ۱۳۳۰ در شرفشاده لاهیجان به دنیا آمد . قبل از دوره دبستان ۲ سال به یادگیری قرآن در مکتب خانه پرداخت . دوره دبستان را در روستا گذراند.