ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

فریدون نوزاد


فریدون نوزاد فرزند حسین در ششم بهمن ماه ١٣٠١ در شهر رشت کوی درویش مخلص دیده به جهان گشود تحصیلات خود را در سال ١٣٢١ تا سطح دیپلم علمی در دبیرستان نظام تهران به پایان برد.

سپس در سال ١٣٢٢ به استخدام بانک بازرگانی ایران درآمد و در طول خدمت از کارمندی تا سرپرستی انجام وظیفه نمود.

و از همان سال تاکنون با تمام جراید گیلان به صورت منظم و غیر منظم همکاری دارد. در سال ١٣٣٢ صاحب امتیاز روزنامه انسان سوسیالیست شد و پس از کودتای شوم ١٣٣٢ امتیاز آن لغو گردید. فریدون نوزاد زمانی هم سردبیر هفته نامه صفدر بود و از سال ١٣١٦ به تئاتر علاقه پیدا کرده و به علت ذوق و شوقی که داشت در نمایش های دبیرستانی شرکت می نمود. بعد از مدتی در شرکت هنر و سپس در استودیو درام رشت نام نویسی کرد و پس از تعطیلی در کلاس تئاتر استاد دریابیگی و جلساتی هم در کلاس تئاتر استاد نوشین شرکت نمود و برای افزودن بیشتر معلومات هنری خود در کلاس تئاتر پرفسور داویدسن حضور پیدا کرد و در راه مکه، از تألیفات وی در این دوران است.


فریدون نوزاد پس از بازنشستگی بیشتر به تحقیق و پژوهش روی آورد و حاصل تلاش تألیف کتابهای تاریخ تئاتر گیلان، چهل تیکه، نامه های خان احمد خان گیلانی می باشد. وی همچنین تاریخ جراید گیلان از آغاز تا امروز، تاریخ جراید گیلان از آغاز تا امروز تاریخ خاندان اسحاق گیلانی، نقش احسان ا.. خان در نهضت جنگل – شعله های افکار (تذکره بزرگ شعرای گیلان) – یادها و خاطره ها ( خاطرات زندگی) باورداشتها و ادبیات قومی و بومی گیلان را آماده چاپ دارد

 


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید