ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

ابراهیم اصلاح عربانی

ابراهيم اصلاح عربانى یکى از محققان معاصر استان گيلان است. او مدير عامل گروه پژوهشگران ایران را بر عهده داشت. مهمترين اقدام علمى و فرهنگى ايشان، انتشار نشريات و كتب متعددى است كه در حيطه ایران‌شناسى مورد نظر مى‌باشد.

وى تحصيلات خويش را در ناحيه عربان صومعه‌سرا آغاز كرد. سپس برای ادامه تحصيل به رشت و تهران عزيمت كرد.  وى ضمن فعالیت‌های اقتصادى و بازرگانى و علاقه به كارهاى فرهنگى، فعاليت مطبوعاتى در روزنامه‌ها را آغاز نمود. سپس سازمان كوچكى را با نام «فار» به وجود آورد و در این سازمان نشريه‌اى را با همين نام منتشر كرد. وى سازمان ديگرى نيز تحت عنوان گروه پژوهشگران ایران تاسيس كرد كه به كارهاى تحقيقاتى در زمينه ایران‌شناسى مى‌پردازد.

استادان و دانشمندانى همچون دكتر محمدحسن گنجى، دكتر حسن حاج سيد‌‎جوادى، دكتر فرج الله محمودى، دكتر ایران‌پور جزنى، دكتر حبيب‌الله زنجانى، دكتر عباس سعيدى و دكتر محمد طاهر نظامى، از جمله همفكران ابراهيم اصلاح عربانى هستند كه در امور پژوهشى و تحقيقاتى از افكار یکديگر بهره مى‌برند.

 

آثار

1- راهنماى شهرستان‌هاى ایران؛

2- فرهنگ استان بنادر؛

3- کتاب گيلان


كتاب گیلان، اثر ابراهيم اصلاح عربانى است كه شامل خصوصيات گيلان در زمينه‌هاى مختلف جغرافيا، تاريخ، اقتصاد، كشاورزى، صنعت، هنر، ادبيات، مردم شناسى، فرهنگ عامه، شرح حال و آثار مشاهير و هنرمندان و ساير مطالب مربوط به اين استان است.

 

------------------------------------------

مطالب مرتبط :

محمود بدرطالعی

سید جعفر مهرداد

محسن آریاپاد

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید