ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

فرزاد اسماعیلی

فرزاد اسماعیلی سالو محله دومین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که با حکم سید علی خامنه‌ای به این سمت منصوب شده بود.

و همچنین ایشان طی حکمی از رهبر انقلاب مشاور و دستیار فرمانده کل آجا سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی شد.

 

زندگی‌نامه

وی در بیست و پنجم دی‌ماه سال ۱۳۵۰ در شهرستان رودسر در استان گیلان، متولد شد.تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهرستان لاهیجان انجام داده و در خردادماه سال ۱۳۶۸ دیپلم رشته ریاضی فیزیک گرفته و در آزمون سراسری آن سال با توجه به علاقه به نظامی‌گری، رشته مهندسی تکنولوژی فرماندهی و کنترل دانشگاه هوایی را برگزید و از تاریخ ۱۶/۱۰/۶۸ وارد دانشگاه هوایی شده و در سال ۱۳۷۲ با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل و به درجه ستوان دومی دست یافت. وی در سال ۱۳۷۳ به گروه پدافند هوایی دزفول منتقل و به عنوان افسر آموزش ارزیابی عملیات رادار و جانشین رئیس عملیات رادار عهده‌دار مسئولیت شد و در سال ۱۳۸۰ به معاونت عملیات فرماندهی پدافند هوایی منتقل و رئیس دایره تمرینات مدیر آموزش عملیات شد.

اسماعیلی در سال ۱۳۸۲ به گروه پدافند هوایی آبدانان منتقل و در این گروه در مشاغل مختلف از جمله جانشین سایت رادار، فرمانده سایت، معاون عملیات گروه و جانشین گروه منصوب گردید و با انتقال به معاونت عملیات نهاجا در سمت مدیر ارزیابی عهده‌دار مسئولیت شد. وی در سال ۱۳۸۷ به معاونت عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش منتقل و در سمت مدیر رادار عهده‌دار مسئولیت گردید و از سال ۱۳۸۸ تا تاریخ ۱۶/۶/۸۹ جانشین فرماندهی اطلاعات و شناسایی را به عهده داشت.


اسماعیلی همچنین سمت فرماندهی منطقه پدافند هوایی مرکزی (اصفهان) را در کارنامه خود دارد. وی در سال ۱۳۸۱ دوره عالی رسته‌ای و در سال ۱۳۸۶ دوره کارشناسی ارشد (دافوس آجا) را با موفقیت به پایان رسانده است. اسماعیلی در سال ۱۳۸۹ با توجه به هوش بالا و رتبه‌های بالای نظامی در دانشگاه دافوس و اثبات توانایی‌های بالای خود به یکباره از درجهٔ سرهنگ تمام به سرتیپ تمام ارتقای درجه یافت و بنا به پیشنهاد فرماندهی کل آجا و تصویب رهبری، طی حکمی به سمت فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ارتش منصوب گردید.

--------------------------------------------

مطالب مرتبط:

سید عطاءالله صالحی

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید