ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

مجید دانش‌آراسته


مجید دانش آراسته (متولد ۱ فروردین ۱۳۱۶ در رشت) نویسنده داستان کوتاه و رمان‌نویس. دانش آراسته اولین مجموعه داستان خود را با عنوان «استخوان‌های تهی» در سال ۱۳۴۲ منتشر نمود.

گنجشک ها در بالکن


«گنجشک‌ها در بالکن» مجموعه داستان کوتاهی از مجید دانش‌آراسته(-۱۳۱۶)، نویسنده معاصر ایرانی است.در بخشی از داستان «گنجشک‌ها در بالکن» از این کتاب می‌خوانیم:

سفر به روشنایی


در این مجموعه شانزده داستان کوتاه جمع آمده است. نخستین داستان "تصویری از او" نام دارد. در این داستان مرد جوانی در کارگاه گالش سازی به کار مشغول می‌شود

همراه با یک دیوانه (مجموعه داستان)


انگار هندوانه آدم بود که با او حرف می­زد. یک­بار غافلگیرش کردم و گفتم: حسن جان، تو حالت خوبه. خندید و گفت: چه ­طور مگر. وقتی گفت: اگر حالم خوب نبود که با دوست عزیزم هندوانه حرف نمی­زدم. دیگر یقین کردم که به سرش زده.

بگو یک (مجموعه داستان)


سرش را تکان داد و گفت: امتحانش خیلی راحت است. با یک کلمه می­شود فهمید. وقتی دید با تعجب نگاهش می­کنم، گفت: می­خواهی بفهمی؟ از یکی پرسید: بگو یک. او از ته حلق گفت: یک. راست می­گفت. افغانی بودند.

آواز درخت گز (رمان)


رشیدی کارگری است که فرصتی برایش پیش می آید و از کارخانه بیرون آمده و در عرصه کار در امور مربوط به کتابخانه و رواج کتابداری مشغول به فعالیت می شود و چون مدرک ندارد

مجموعه داستان شاهکار همگانی


کتاب حاضر، مشتمل بر مجموعه داستان‌های کوتاه فارسی، با موضوعات مختلف اجتماعی است. عنوان داستان‌ها عبارتند از: «بین راه»؛ «در این صدا»؛ «شهر فرنگ»؛ «شرح حال»؛ «کلید مخفی»؛ «شاهکار همگانی»؛

حضور دلپذیر


نیمه دوم مال مربی هست تا اندیشه های تکتیکی و تاکتیکی خود را پیاده کند. بازی های این جام نشان داد که تیم هایی مثل ما هرگز شگفتی ساز نیستند. و آن هایی که بالا آمده اند از فوتبال کارآمدتری دارند .

اشتباه قشنگ


...دیگر سوت کشتی ها و پرواز پرندگان برای او جلوه نداشتند. تیفانی هم مثل شهرش برایش یکنواخت و کوچک شده بود. مدت ها بود که از لیدا خبر نداشت. نمی دانست چه شده؛ و تنها به آن تک خیابان دراز فکر می کرد

خاکستر نشین راه طلوع


در اين مجموعه هفت داستان كوتاه گرد آمده كه مركز گوهرشناسی عنوان يكی از ان هاست. راوی اين داستان فردی است كه در يك شركت كار يادداشت برداری از كتاب های كهنه را بر عهده دارد.

این صبح تا آن صبح


می گوید چقدر شبیه شاعر شده ای. بارانی را که پوشیده ای یقه ات را بالا می زنی کمربندت را می بندی و دستت را توی جیب می کنی و در خیابان های سرد شب این شهر خواب زده را پشت می کنی.

گیل قصه

گیله قصه

روزهای زوج ساعت ۲۳:۳۰قصه صوتی گیلکی پخش کونیم. گیله قصه یا شیمه دوستانا معرفی بوکونید
دوشنبه هر هفته ساعت ۹ شب زاکان قصه

ضرب المثل

کلانشهر رشت

افشین پرتو

عبدالرحمان عمادی

چه کسی آنلاین است؟

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم