فرزاد اسماعیلی

فرزاد اسماعیلی سالو محله دومین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که با حکم سید علی خامنه‌ای به این سمت منصوب شده بود.

و همچنین ایشان طی حکمی از رهبر انقلاب مشاور و دستیار فرمانده کل آجا سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی شد.

زندگی‌نامه

وی در بیست و پنجم دی‌ماه سال ۱۳۵۰ در شهرستان رودسر در استان گیلان، متولد شد.تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهرستان لاهیجان انجام داده و در خردادماه سال ۱۳۶۸ دیپلم رشته ریاضی فیزیک گرفته و در آزمون سراسری آن سال با توجه به علاقه به نظامی‌گری، رشته مهندسی تکنولوژی فرماندهی و کنترل دانشگاه هوایی را برگزید و از تاریخ ۱۶/۱۰/۶۸ وارد دانشگاه هوایی شده و در سال ۱۳۷۲ با مدرک کارشناسی فارغ‌التحصیل و به درجه ستوان دومی دست یافت. وی در سال ۱۳۷۳ به گروه پدافند هوایی دزفول منتقل و به عنوان افسر آموزش ارزیابی عملیات رادار و جانشین رئیس عملیات رادار عهده‌دار مسئولیت شد و در سال ۱۳۸۰ به معاونت عملیات فرماندهی پدافند هوایی منتقل و رئیس دایره تمرینات مدیر آموزش عملیات شد.

اسماعیلی در سال ۱۳۸۲ به گروه پدافند هوایی آبدانان منتقل و در این گروه در مشاغل مختلف از جمله جانشین سایت رادار، فرمانده سایت، معاون عملیات گروه و جانشین گروه منصوب گردید و با انتقال به معاونت عملیات نهاجا در سمت مدیر ارزیابی عهده‌دار مسئولیت شد. وی در سال ۱۳۸۷ به معاونت عملیات قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) ارتش منتقل و در سمت مدیر رادار عهده‌دار مسئولیت گردید و از سال ۱۳۸۸ تا تاریخ ۱۶/۶/۸۹ جانشین فرماندهی اطلاعات و شناسایی را به عهده داشت.

اسماعیلی همچنین سمت فرماندهی منطقه پدافند هوایی مرکزی (اصفهان) را در کارنامه خود دارد. وی در سال ۱۳۸۱ دوره عالی رسته‌ای و در سال ۱۳۸۶ دوره کارشناسی ارشد (دافوس آجا) را با موفقیت به پایان رسانده است. اسماعیلی در سال ۱۳۸۹ با توجه به هوش بالا و رتبه‌های بالای نظامی در دانشگاه دافوس و اثبات توانایی‌های بالای خود به یکباره از درجهٔ سرهنگ تمام به سرتیپ تمام ارتقای درجه یافت و بنا به پیشنهاد فرماندهی کل آجا و تصویب رهبری، طی حکمی به سمت فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ارتش منصوب گردید.

یک پاسخ ارائه کنید