ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

سالنامه‌های د‌بیرستان شاهپور رشت

این کتاب، بازچاپ د‌‍‌و سالنامة د‌بیرستان شاهپور رشت (شهید د‌کتر بهشتی) است. نخستین سالنامه به‌ پیروی از مد‌ارس معتبر اروپایی د‌ر سال 1315، یک سال پس از افتتاح عمارت نوبنیاد د‌بیرستان، منتشر شد.

راهنمای توصیفی ماخذ نهضت جنگل

در طول چند دهه‌ی گذشته آثار گوناگونی درباره‌ی نهضت جنگل منتشرشده است، که در دسترس بودن و آگاهی از انتشار این آثار، می‌تواند کمک‌حال پژوهشگران برای واکاوی بهتر این رخداد تاریخی باشد.

سیمای چهارده

اینک در هشتادویکمین سال زندگی خود، آنچه از دوران کودکی به یادم مانده و درباره‌ی زادگاهم ـ چهارده ـ در ذهنم نقش بسته است، به یادگار می‌گذارم. ممکن است برخی از مطالب به یادم نمانده و یا اشتباهی رخ داده باشد.

سه شاعر شهید جنگل

بسیاري از مشاهیر و بزرگان ادب و هنر گیلان، با جنبش جنگل که بیش از هفت سال تداوم داشت، همکاري و همدلی داشتند. در میان این افراد، به چهره‌های نامداری چون میرزا حسین‌خان کسمایی و حاج اسماعیل دهقان برمی‌خوریم

گیلان شهر ها

این کتاب مجموعه‌ای از اطلاعات جغرافیایی (طبیعی، انسانی، سیاسی و...)، اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، منابع طبیعی و محیط‌ زیستی سرزمین گیلان را در قالب سه زبان فارسی، انگلیسی و روسی، به مخاطبان ارائه می‌دهد.

کتاب پورسینا

تاریخِ قریب به یکصد‌ ساله‌ی بیمارستان پورسینای رشت، سرشار از فراز و نشیب ‌هایی ‌ست که متأثر از عوامل سیاسی، اجتماعی و اقتصاد‌ی جامعه‌ی ایران و گیلان بود‌ه ‌است.

گیاهان دارویی و معطر گیلان

در این کتاب با استفاده از دانش گیاه‌شناسی و با توجه به منابع علمی مدون در این رابطه، گیاهان دارویی و خوراکی و ادویه‌ای که در گسترۀ استان گیلان رویش دارند و یا به‌نحوی به مصرف مردم منطقه می‌رسند،

آوازها و ترانه‌های فولکلور گیلان


«کتاب «آوازها و ترانه‌های فولکلور گیلان» به گردآوری ناصر وحدتی، هنرمند گیلانی از سوی واحد موسیقی حوزه هنری گیلان توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشر شد.

سایه؛ مجموعه آثار


احمد مسعودی داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس و منتقد در سال 1321 در گیلان متولد شد، در 26 سالگی نوشتن را کنار گذاشت و خانواده و شهرش رشت را نیز ترک کرد.