ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

جهانگیر پارساخو

جهانگیر پارساخو (۱۳ مرداد ۱۳۱۳رشت/ محله استادسرا-۲۱ آبان ۱۳۷۸تهران) معروف به آقای جدول ایران طراح جدول و بخش سرگرمی در مطبوعات ایران بود؛ و همچنین در یک فیلم سینمایی بازی کرد.

بهنام ناصح

بهنام ناصح (متولد ۳۰ مهر سال ۱۳۵۲ در رشت ) نویسنده معاصر است.بهنام ناصح رمان «ایراندخت»، «پروانه‌ای روی شانه»، «خاطرات خانه‌ی ابری» و بازنویسی جوامع الحکایات سدیدالدین عوفی و سردبیری مجله اینترنتی ماندگار را در پرونده کاری خود دارد.

جمال امید

 جمال امید (زاده ۱۳۲۵ - رشت) نویسنده، فیلم‌نامه‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد و تاریخ‌نگار سینما . وی فعالیت مطبوعاتی خود را از سال ۱۳۴۳ و با نشریه خوشه به سردبیری احمد شاملو آغاز کرد

جلال ستاری

جلال ستاری (زاده ۱۳۱۰ رشت) محقق، اسطوره‌شناس و اندیشمند ایرانی است. او در سوئیس تحصیل کرد و دکترا گرفت. یکی از استادان معروف او ژان پیاژه بود. او به مانند کارل گوستاو یونگ سوئیسی در رشته روانشناسی تحصیل کرد

عیسی افلاکی کلده

عیسی افلاکی  متولد اول مهرماه ۱۳۳۶ در روستای کلده بالا . از توابع فومن .تحصیلات ابتدائی را در روستا و دوره راهنمایی را ( جمعه بازار رشت) - و دوره متوسطه را در شهر صومعه سرا . به اتمام رساند و در رشته علوم تجربی موفق به اخذ دیپلم شد.

احمد نوری‌زاده

احمد نوری‌زاده (زاده آبان ۱۳۳۰) ادیب، مترجم، پژوهشگر گیلانی است. وی بنیانگذار ارمنی‌شناسی فارسی در ایران می‌باشد. نوری‌زاده تنها شاعر غیرارمنی جهان است که به زبان ارمنی نیز شعر می‌سراید.

رسول سعیدی‌زاده

رسول سعیدی‌زاده فرزند طاهر (1304- 1379ش.)، نویسنده و پژوهشگر معاصر در غروب شنبه 26 تیرماه سال 1344ش./ 17 ربیع‌الاول سال 1385ق. مصادف با سالروز خاتم پیغمبران(ص)،

مصطفی فرض پور ماچیانی


مصطفی فرض پور ماچیانی در سال ۱۳۲۰ در ماچیان متولد شد، دوره شش ساله ابتدایی را در ماچیان و کلاس هفتم و هشتم را در رحیم آباد

ابراهیم اصلاح عربانی

ابراهيم اصلاح عربانى یکى از محققان معاصر استان گيلان است. او مدير عامل گروه پژوهشگران ایران را بر عهده داشت. مهمترين اقدام علمى و فرهنگى ايشان، انتشار نشريات و كتب متعددى است كه در حيطه ایران‌شناسى مورد نظر مى‌باشد.

محمود بدرطالعی


از پیشکسوتان داستان نویسی گیلان و در ارتباط با کانون داستان حوزه هنری گیلان شروع کار داستان نویسی از سال 1346

مجید دانش‌آراسته


مجید دانش آراسته (متولد ۱ فروردین ۱۳۱۶ در رشت) نویسنده داستان کوتاه و رمان‌نویس. دانش آراسته اولین مجموعه داستان خود را با عنوان «استخوان‌های تهی» در سال ۱۳۴۲ منتشر نمود.