ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

محمود خان ژولیده

سخن از نوجوانی است که بی هیچ هیاهو و خودنمایی، تنها به انگیزه ایرانخواهی و نجات کشور از چنگال خونین استعمار و استثمار و به عشق آزادی ملت ایران، صادقانه به نهضت اصیل و ملی جنگل پیوست

غلامحسین ابتهاج

mj11
"غلامحسین" پسر دوم ابراهیم ابتهاج‌الملک در سال ۱۲۷۷ش زاده شد. وی تحصیلات خود را در رشت آغاز کرد و سپس برای ادامه تحصیل رهسپار بیروت و فرانسه می‌شود.

میرزا محمدعلی گیلک خمامی

میرزا محمدعلی گیلک خمامی در سال ۱۲۷۵ هـ.ش در خمام به دنیا آمد. او در مدرسه شمس رشت به تحصیل پرداخت و همزمان با شروع‌ نهضت جنگل به اقتضای شور جوانی و عشق به آزادی به این نهضت‌ پیوست

میرزا اسماعیل جنگلی


میرزا اسماعیل جنگلی متولد رشت - درگذشته ۱۶ فروردین ۱۳۲۷ تهران، یکی از اعضای مجاهدین جنبش جنگل بود.او خواهرزاده میرزا کوچک خان جنگلی بود.

حیدرخان عمواوغلی


حیدرخان عمواوغلی (زاده ۱۲۵۹ خورشیدی – درگذشته ۵ آبان ۱۳۰۰) انقلابی ایرانی و از فعالان مؤثر جنبش مشروطه ایران و از رهبران حزب کمونیست ایران بود.

گائوک


گائوک (با نام مستعار هوشنگ) که به اشتباه تصور می‌رفت یکی از اسرای جنگی آلمانی بوده باشد که در واپسین مرحله جنگ اول به جنگلیان کمک می‌کردند، یک چهره سؤال‌برانگیز است.

میرصالح مظفرزاده


میرصالح مظفرزاده (زاده ۱۲۷۷ در رشت ـ درگذشته ۱۳۴۳ در تهران) از رجال نهضت جنگل و نماینده رشت در دوره ۱۴ مجلس شورای ملی بود.

احمد کسمایی


احمد کسمایی متولد ۱۲۵۹ کسما ، معروف به حاج احمد کسمایی، از سران جنبش جنگل بود.او رهبر جناح راست جنبش بود. مدت هفت سال در کسما به مکتب رفت و قرآن، عربی، فارسی و حساب آموخت

خالو قربان هرسینی


خالو قربان هرسینی ( متولد۱۲۵۰ درهٔ گاماسیاب هرسین - درگذشته ششم خرداد ۱۳۰۱ بوکان ) از رهبران جنبش جنگل بود.