ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یارمولفین

نویسندگان گیلانی و گیلک که عناوین مختلفی را به چاپ رسانده اند

هوشنگ عباسی

هوشنگ عباسی

شاعر و نویسنده

هوشنگ عباسی، شاعر، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و گیلان‌شناس
محمود طیاری

محمود طیاری

شاعر و نویسنده

اولین ‌مجموعه داستان‌های ‌کوتاه وی ”خانه فلزی“- شامل پانزده داستان، دو نمایشِ تک‌پرده و‌ یک طرح- بود.
مجید دانش‌آراسته

مجید دانش‌آراسته

داستان نویس

مجید دانش آراسته داستان نویس گیلانی معاصراست
اکبر رادی

اکبر رادی

نمایشنامه نویس

نوشته‌های او بعضی از مهم‌ترین نمایشنامه‌های زبان فارسی را در بر می‌گیرد.
افشین پرتو

افشین پرتو

پژوهشگر تاریخ

افشین پرتو، مورخ و پژوهشگر تاریخ معاصر ایران و گیلان

علیرضا کریمی

علیرضا کریمی ماچیانی (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۷۳ در شهرستان رودسر استان گیلان) کشتی‌گیر . از افتخارات این کشتی‌گیر می‌توان به کسب مدال‌های برنز از مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۵ و ۲۰۱۸ اشاره کرد.

 

فعالیت‌های ورزشی
مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۵
کریمی در دور اول امیدجان عثمانف از ازبکستان را ۱۱ بر صفر شکست داد و در دیدار دوم نیز پیوتر ایانولوف از مولداوی را با نتیجهٔ ۱۴ بر ۷ شکست داد. او در سومین مبارزه ویل هینو از فنلاند را ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. کریمی در مرحلهٔ یک چهارم نهایی برابر ابراگیم آلداتوف قهرمان اسبق جهان از اوکراین رو به رو شد و او را ۱۴ بر ۴ شکست داد و به جمع چهار نفر برتر راه یافت اما در نیمه نهایی به عبدالرشید سعدالله‌اف کشتی‌گیر مطرح روسیه ۶ بر ۱ باخت. علیرضا کریمی در دیدار رده‌بندی وزن ۸۶ کیلوگرم با برد ۱۲ بر ۰ میهایل گانف از بلغارستان مدال برنز جهان را دریافت کرد.

المپیک ۲۰۱۶ ریو
علیرضا کریمی در المپیک ریو ابتدا در دور نخست با نتیجهٔ ۹ بر ۰ محمد سعداوی از تونس را شکست داد. وی در دور دوم نیز با نتیجهٔ ۷ بر ۲ میهایل گانف از بلغارستان را شکست داد و به مرحلهٔ بعد راه یافت اما در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجهٔ ۵ بر ۱ مغلوب جایدن کوکس از آمریکا شد و با توجه به شکست کاکس مقابل سلیم یاشار از ترکیه، کریمی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات امیدهای جهان ۲۰۱۷
علیرضا کریمی در دور اول با جبرئیلوف از روسیه کشتی گرفت و در حالی که سه بر دو از حریف پیش بود با دستور مربیان که به او گفتند علیرضا باید ببازی ابتدا خاک شد و بعد از چند فیتیله با امتیاز عالی به حریف باخت. علت شکست علی کریمی عدم رویارویی با حریف اسرائیلی در دور بعد بود، زیرا در صورت مسابقه ندادن با حریف اسرائیلی اتحادیه جهانی کشتی، تیم ملی ایران را جریمه می‌کرد. فدراسیون کشتی ایران در بیانیه‌ای از این کار علیرضا کریمی حمایت کرد. فدارسیون جهانی کشتی به دلیل این اقدام، وی را به مدت شش ماه از مسابقات جهانی محروم کرد و مربی وی نیز به مدت دو سال از حضور در مسابقات جهانی محروم شد.

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸
علیرضا کریمی در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از یک دور استراحت تاکشی یاماگوچی از ژاپن را با نتیجهٔ ۱۱ بر صفر شکست داد. کریمی در دور سوم مسابقات باید به مصاف ماگومد ابراگیموف صاحب مدال برنز المپیک ریو از ازبکستان می‌رفت. علیرضا کریمی در کمتر از دو دقیقه حریف ازبکی خود را ضربهٔ فنی کرد و راهی مسابقه فینال شد. کریمی در فینال با ماگومد موسائف از قرقیزستان کشتی گرفت و در نهایت توانست با حساب ۶ بر صفر از سد حریف خود در فینال گذشته و به عنوان قهرمانی برسد.

مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۱۸
کریمی در دیدارهای مقدماتی این وزن در دور نخست مبارزه‌های وزن ۹۲ کیلوگرم ابتدا با نتیجه ۱۰ بر صفر ریکاردو بائز از آرژانتین را شکست داد. این آزادکار کرجی تیم ملی در دور دوم موفق شد شریف شریفف کشتی گیر کهنه کار جمهوری آذربایجان و دارندهٔ مدال طلای جهان و المپیک را با نتیجهٔ ۷ بر صفر از پیش رو بردارد. کریمی در مرحلهٔ بعد نیز با پیروزی مقتدرانه ۱۲ بر ۱ برابر باتیربک تساکولف از روسیه به نیمه نهایی راه یافت. او در دیدار نیمه نهایی همانند المپیک ریو برای دومین بار به جیدن کاکس از آمریکا با حساب ۵ بر ۲ باخت و نتوانست به فینال راه یابد. علیرضا کریمی در دیدار رده بندی مقابل داتو مارساگیشویلی از گرجستان با نتیجهٔ ۱۲ بر یک به پیروزی رسید و به مدال برنز رسید.

دیدار با سید‌ علی خامنه‌ای
سید علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران آذرماه ۹۶ در دیداری به دلیل باخت مصلحتی‌ علیرضا کریمی در مسابقات امیدهای جهان برای عدم رویارویی با کشتی‌گیر اسرائیلی، از وی تقدیر کرده و انگشتر عقیق خود را به نشانهٔ حمایتش به او هدیه داد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید