ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

گیل یار

معرفی عبدالرحمان عمادی


عبدالرحمان عمادی (متولد اول فروردین ۱۳۰۴ در روستای ای نی از روستاهای اشکور. نویسنده و پژوهشگر . عمادی پس از تحصیل در مکتب‌خانه روستا، روانه رودسر، رشت و قزوین شد

آسمانکت - کتاب


«آسمانکت» (چند رسم مردمی) نوشته «عبدالرحمان عمادی» در 210 صفحه به وسیله نشر آموت منتشر شد.

چندصد نام دريای خزر - کتاب


در معرفی «چندصد نام دريای خزر» عنوان شده است: کتاب «چندصد نام دريای خزر» دربردارنده‌ی صدها نامواژه از دريای خزر و گزارش هريک از آن‌ها بر پايه‌ي واژه‌شناسی و تاريخ و جغرافيای تاريخي و باورها و اسناد باستانی و مدارک موجود

حمزه آذرك و هرون الرشيد عباسی- کتاب


«حمزه آذرك و هرون الرشيد عباسی» درباره قيام حمزه آذرك سيستانی عليه هارون‌ الرشيد عباسی و ترجمه نامه‌هايی است كه بين هارون و حمزه مبادله شده است.

خوزستان در نام‌واژه‌های آن-کتاب


این کتاب، درباره شناسنامه تاریخی و فرهنگی خوزستان در پیوند با ایران زمین از راه نامواژه های این خاک است که به قول نویسنده، اگر نامواژه ها خوب شناخته شوند، گزارشگر سرگذشت خویش اند.

دماوند = گب‌آوند - کتاب


«دماوند = گب‌آوند» اثری است در حوزه ایرانشناسی که به زبان شعر به قلم عبدالرحمان عمادی منتشر شده است. عمادی در این اثر از جنبه‌های گوناگون به این کوه به عنوان نماد ایران‌زمین پرداخته و نقش آن را در زندگی ایرانیان نشان داده است.

دوازده گل بهاری-کتاب


 «دوازده گل بهاری» كه نام اين كتاب قرار گرفته، نام قصه‌ای قديمی است درباره اين‌كه بهار با دوازده گل بهاری آغاز می شود و اين دوازده گل از نگاه يك دختر دم ‌بخت شناسايی می شود.

ديلمون پارسی - ديلمون پالوی - کتاب


این کتاب در دو بخش تالیف شده است در قسمت نخست به موضوع ایران‌شناسی مردمی به کمک زبان و واژه پرداخته است و در بخش دوم از خود نیز دوبیتی‌های سروده شده

لامداد - کتاب


لامداد يعنی «خداداد» و «داده خداوند بخشنده و مهربان». اين كتاب دربرگيرنده 16 مقاله درباره آداب و رسوم و ويژگی های فرهنگی و ‌ادبی مردم ايران است و نويسنده در اين كتاب بر آن است

بی، بیه - کتاب


بی، بیه (بیخ بودن ها و بودش ها (گزیده مقاله های پژوهشی)) عنوان کتابی است از عبدالرحمان عمادی که در 272 صفحه و توسط انتشارات گیلکان در سال 1389 به چاپ رسیده است.

گفتگوی کتاب هفته با عبدالرحمان عمادى

 عبدالرحمان عمادى، شاعر، حقوقدان و پژوهشگر، متولد بهمن ماه 04 13خورشيدى در روستاى «ايینى» اشكور در خانواده‌اى از طايفه سادات ديلمانى.

افشین پرتو

عبدالرحمان عمادی

چه کسی آنلاین است؟

ما 41 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم