روستای کانرود

نام این روستا از رودی گرفته شده است که در این روستا جریان دارد . کانرود به معنای رودی است که از سرزمین کان یا معدن می گذرد . منظور معدن آهکی است که در زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته و در ساخت خانه های روستای کانرود از مصالح این معدن استفاده می شده است. گرچه در حال حاضر به علت مسیر صعب و دشوارش غیر قابل استفاده است.

روستای کانرود در فاصله ۷ کیلومتری غرب جاده آستارا به تالش ،از شمال به شهرستان آستارا (روستای دربند) و از شرق به دریای کاسپین و از غرب به محله و ییلاقات لاتون و کوه‌های اسپیناس و از جنوب به روستای سیبلی و شهر لوندویل متصل است، همچنین ساحل صدف نیز در شرق جاده واقع است.

پیشه اکثر افراد روستا دامداری و زراعت است که به لطف وجود رود کانرود برنج های این منطقه از مرغوب ترین برنج هاست. مردم این روستا به زبان تالشی و ترکی صحبت می کنند.

روستای کانرود با تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری محصور شده است . اولین جاذبه ای که به چشم می آید چشم انداز بدیع این روستاست که در مناطق ییلاقی قرار دارد و هر بیننده ای را محصور خود می کند.

رود کانرود که از قله اسپیناس و چشمه کوه های لاتون سرچشمه می گیرد و با گذشتن از این روستا این منظقه را به مکانی زیبا برای گردشگری و اقامت تبدیل کرده است.

امامزاده ابراهیم و قاسم (ع) از مکان های زیارتی این روستاست که در گذشته بنایی زیبا و منحصر به فرد بوده است، اما به دلیل بازسازی بنای اصلی تخریب شده است.

یک پاسخ ارائه کنید